Czym fotografować?

Aby fotografować dla Microstocków musisz dysponować odpowiednim sprzętem fotograficznym, który zapewni Ci możliwie wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Każdy z Microstocków ma swoje wymagania względem rozdzielczości zdjęcia. Tak na przykład, minimalna akceptowalna rozdzielczość w Shutterstock wynosi 4 megapixele, a w 123RF jest to już 6 megapixeli. Jak widzisz nie ma jednolitej reguły i najlepiej najpierw zapoznaj się z zasadami przyjmowania zdjęć w każdym z Microstocków, w którym będziesz sprzedawał swoje prace.

 

Lustrzanka czy kompakt?

Nie musisz posiadać lustrzanki, o ile potrafisz robić dobre fotografie za pomocą aparatu kompaktowego, którego matryca ma rozdzielczość przekraczającą 6 milionów pikseli. Musisz jednak pamiętać o wszystkich technicznych parametrach zdjęć. Fotografie, które nie są wystarczająco ostre w maksymalnym powiększeniu, posiadają szum, mają zły balans bieli lub złą kompozycję będą odrzucane na etapie weryfikacji. Dobrze byłoby abyś oprócz odpowiedniego sprzętu fotograficznego, posiadał program do obróbki zdjęć, w którym zawsze możesz poprawić swoje prace - zmienić kompozycję, zminimalizować szum lub skorygować balans bieli.

 

Podsumowując:

  • nie musisz mieć lustrzanki (choć lepiej byłoby ją mieć :), wystarczy dobry aparat kompaktowy o rozdzielczości wyższej niż 6 megapikseli,
  • powinieneś dysponować umiejętnością obsługi programu do obróbki zdjęć (Adobe Photoshop, Adobe Lighroom), 
  • należy robić ostre zdjęcia (dlatego nie rozstawaj się ze statywem),
  • spraw aby na Twoich zdjęciach było jak najmniej szumów,
  • opanuj sztukę właściwej kompozycji obrazu.

 

Czym fotografuje większość fotografów stockowych?


Nie trać czasu - Zarabiaj

Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz wiedzy i zleć nam przeprowadzenie kompleksowych usług w zakresie obsługi agencji Microstock. Oferujemy:

  • zarządzanie kontami w Microstockach,
  • obróbkę graficzną zdjęć, ilustracji i plików wektorowych,
  • upload plików wraz z tworzeniem tytułów, opisów i słów kluczowych tak aby najlepiej wspomagały sprzedaż.
  • obsługę płatności.

Dzięki nam możesz w 100% poświęcić się swojej twórczej pasji, nie tracąc czasu na czynności administracyjne.

projektowanie graficzne, strony www, skład i łamanie tekstu, social media