Proces weryfikacji fotografów

Każdy może zarejestrować się w Microstockach, co nie oznacza że każdy może sprzedawać w nich swoje prace. Większość z agencji fotograficznych najpierw sprawdzi Twoje umiejętności prosząc o przesłanie kilku najlepszych prac lub przejście testu kwalifikacyjnego składającego się z kilkunastu pytań wielokrotnego wyboru.

 

Uzupełnij swój profil

Jednym z pierwszych kroków w drodze do udanej aplikacji jest uzupełnienie swojego profilu w każdej agencji, w której będziesz chciał sprzedawać zdjęcia. Nie twierdzę, że wszystkie Microstocki będą brały to pod uwagę, jednak niedbale uzupełniony, niekompletny, niezawierający podstawowych danych profil sprawi, że nie będziesz wyglądał jak ktoś kto poważnie traktuje swoją pracę.

Bądź przygotowany aby zawrzeć jak najwięcej informacji o sprzęcie, którym dysponujesz, oprogramowaniu jakie wykorzystujesz czy ulubionej tematyce Twoich prac. Dodatkowo będziesz mógł zamieścić linki do swojej strony www lub profili społecznościach, w których jesteś obecny.

 

Test na temat wiedzy fotograficznej

Test, którego celem będzie sprawdzenie Twojej wiedzy, będzie wyjątkowo prosty do przejścia o ile poświęcisz kilka chwil na przejście krótkiego przewodnika, stanowiącego wprowadzenie do egzaminu.

W niektórych agencjach jeśli udzielisz nieprawidłowej odpowiedzi, na stronie automatycznie wyświetli się prośba o korektę i będziesz mógł przejść do następnego kroku. Pytania najczęściej dotyczą kwestii ochrony własności intelektualnej, umiejętności rozpoznania szumów, artefaktów lub innych defektów na zdjęciach. Możesz rówież spodziewać się pytań w stylu: Czy możesz sprzedawać zdjęcie znalezione w Internecie?

Dla Microstocków przeprowadzenie takiego testu ma za zadanie „odsiać” ludzi, którzy nie bardzo rozumieją czym jest fotografia stockowa.

 

Przesłanie przykładowych prac

Jeśli agencja prosi Cię o przesłanie przykładowych zdjęć bądź pewien że będzie je weryfikowała zarówno pod względem technicznym jak i możliwości sprzedaży. Wybierz od 5 do 10 Twoich najlepszych prac (ilość wymaganych zdjęć zależy od agencji). Najlepiej aby każda z nich przedstawiała inny temat prezentując tym samym Twoje różnorodne umiejętności (zdjęcia nocne, portret, krajobraz, martwa natura, zdjęcia studyjne ).Twoje próbki muszą wyróżniać się doskonałą ostrością i ekspozycją.

Wybierając zdjęcia unikaj obrazów przedstawiających:

  • zwierzęta: zwłaszcza psy i koty
  • zachody słońca - zwłaszcza te, których przedmiotem jest słońce,
  • niewyraźny ruch – bez względu na to, jak ciekawe wyglądają,
  • abstrakcyjne efekty świetlne,

 

Nie trać czasu - Zarabiaj

Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz wiedzy i zleć nam przeprowadzenie kompleksowych usług w zakresie obsługi agencji Microstock. Oferujemy:

  • zarządzanie kontami w Microstockach,
  • obróbkę graficzną zdjęć, ilustracji i plików wektorowych,
  • upload plików wraz z tworzeniem tytułów, opisów i słów kluczowych tak aby najlepiej wspomagały sprzedaż.
  • obsługę płatności.

Dzięki nam możesz w 100% poświęcić się swojej twórczej pasji, nie tracąc czasu na czynności administracyjne.

projektowanie graficzne, strony www, skład i łamanie tekstu, social media